short-tailed-weasel-86619_640„Zvieracie okienko“ pre deti pred dopoludňajšou kázňou sa v našej skupine stalo už viacmenej tradíciou. Prípravy prezentácie, ako aj samotného odprezentovania sa zhostili Kernovci a deti fascinovane počúvajú a živo sa zapájajú. Hneď na úvod si pekne posadajú na lavicu dopredu, aby dobre videli a hlásia sa o dušu. Dospeláci – rodičia sa museli naučiť nenašuškávať im pri úvodnej videohádanke, prípadne neodpovedať na otázky za svoje ratolesti, ktoré nakoniec dostávajú za aktívnu účasť sladkú zdravú odmenu.

V dnešnú predposlednú októbrovú sobotu sme sa dozvedeli zaujímavé veci o lasici.

lasica

Lasica hranostaj je vzrastom menšia ako kuna. Žije na okraji lesov. Živí sa myšami, ale nemá problém uloviť ani zajaca, ktorý je desaťkrát väčší ako ona sama. Buď ho „uštve“, alebo využije svoj zvláštny tanec, ktorý na zajace pôsobí takpovediac  hypnoticky. Keď si lasicu prestanú všímať, lebo usúdia, že to v hlave asi nemá celkom v poriadku, práve vtedy zaútočí. Pozrite si video TU.

Poučenie pre nás? Aj nám sa môže stať, že si prestaneme všímať a reagovať na zlo okolo nás. Zvykneme si naň a prestaneme byť ostražití.  A práve to sa nám môže stať osudným.

Prečítajte si rozprávku o zajacovi Ušiakovi, ako výrovi Hnedošovi utiekol.